• Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!
        Finančné prostriedky budú použité na:
        - skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
        - skvalitnenie vybavenia školy
        • "Vyučím ťa a ukážem ti cestu, po ktorej kráčať máš, radiť ti chcem a moje oko bude bdieť nad tebou." Žalm 32:8
                • Duchovná pieseň 2024

15. 4. 2024

V pondelok 15.4.2024 sa v našej Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej uskutočnili školské kolo cirkevných škôl a seniorátne kolo štátnych škôl 10. ročníka súťaže Duchovná pieseň. Našu školu reprezentovali prvák Martin Pavella a siedmak Marco Marčíni. Jednu povinnú a dve ľubovoľné piesne sme si vypočuli aj od reprezentantiek Cirkevného zboru ECAV Tisovec a žiačky Evanjelického gymnázia v Tisovci.
                  Čisté tóny a zvonivé hlasy sa rozliehali miestnosťou a spievali na chválu nášho Pána.
                  Porota v zložení - predseda brat farár Štefan Gabčan, pani učiteľka Milica Bojnová a pán asistent Boris Mauer sa dlho radila, aby vybrali tých najlepších, ktorí pôjdu náš Rimavský seniorát reprezentovať na celoštátne kolo.
                  V úvodnom i záverečnom slove sa súťažiacim prihovoril pán riaditeľ Radomír Leicher a zaželal všetkým pevný hlas a odvahu.

• Zápis žiakov do 1. ročníka

22. 3. 2024

Tento rok sa zápis žiakov do 1. ročníka na školský rok 2024/2025 uskutoční v termíne od 1. apríla 2024 do 30.apríla 2024.

Radi Vás privítame na slávnostnom zápise žiakov do 1. ročníka v dňoch 3. apríla a 4. apríla 2024 v čase od 12:00 do 16:30 hod. kedy očakávame oboch rodičov aj s dieťaťom, budúcim prvákom.

• Deň vody 2024

25. 3. 2024

Každoročne si aj u nás v škole pripomíname to, aká je pre život voda dôležitá. Tento rok šiestaci a siedmaci navštívili RÚVZ v Rimavskej Sobote, kde si pre nich pripravili aktivity pri príležitosti Svetového dňa vody. Pretože voda patrí k najdôležitejším prírodným zdrojom na našej planéte, musíme sa ju naučiť chrániť a správne s ňou hospodáriť. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií a naše vedomosti preveril kvíz, za ktorý boli všetci ocenení diplomom a sladkou odmenou. Najúspešnejším riešiteľom kvízu bol siedmak Oliver Hetveš,ktorému srdečne blahoželáme.

• ZvoneniE

Piatok 19. 4. 2024