• Trochu z histórie

• Evanjelická základná škola v Rimavskej Sobote začala svoju činnosť 1. septembra 2004. Jej zriadením sme nadviazali na činnosť evanjelického školstva, ktoré malo v našom meste v minulosti bohatú tradíciu. Zároveň sme zatiaľ jedinou základnou cirkevnou školou v širokom okolí.

K tomu, aby škola začala svoju činnosť  sme museli prekonať mnohé prekážky a negatívne momenty. I napriek tomu si dnes myslíme, že to bol správny krok. V nastúpenej ceste pokračujeme ďalej.

Popri vzdelávaní nezanedbávame ani zdravý telesný vývin žiaka. Veľkej obľube sa teší naša počítačová a interaktívna učebňa, ktoré sú využívané stopercentne. Dopoludnia  ich žiaci využívajú v rámci jednotlivých predmetov, popoludní podľa stanoveného rozvrhu. Týmto sme dali možnosť rozvíjať svoje vedomosti i žiakom, ktorí doma nemajú možnosť prístupu na internet alebo vôbec nemajú doma ani počítač.

Pedagógovia sa so svojimi žiakmi zapájajú do rôznych súťaží – matematických, športových, výtvarných i zo slovenského i cudzích jazykov.

Spolupracujeme s Evanjelickým gymnáziom v Tisovci. Nadviazali sme družobnú spoluprácu s Evanjelickou základnou školou v Nyíregyháze v Maďarsku.

V septembri 2010 naša škola získala nový názov - Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej. Zlatica Oravcová bola evanjelická farárka a významná poetka, ktorá pôsobila v neďalekej dedinke Hrnčiarska Ves a študovala na tunajšej škole, ktorá bolo predchodcom tej našej. Pri tejto príležitosti sa naši žiaci prezentovali v slávnostnej Akadémii, na ktorej sa zúčastnili i vrcholní predstavitelia ECAV na Slovensku.

Úprimná vďaka patrí zriaďovateľovi, cirkevnému zboru, duchovnej správkyni školy, evanjelickým farárom, vyučujúcim náboženstvo, ktorí nám pomáhajú vychovávať deti v duchu ideálov kresťanstva, aby vedeli prijať dary viery, učili sa pokore, láske a tolerancii, toľko potrebnej v dnešných časoch.

Spoločne s nimi sa snažíme z našej školy vytvoriť dobrú „kresťanskú rodinu“. Rodinu v zložení : učitelia – žiaci – rodičia, ktorí budú šíriť dobré meno školy nielen v najbližšom okolí.