• DIGITALIZÁCIA v škole 21. storočia

• Aktualizačné vzdelávanie vytvorené v súlade s § 90d ods. 12 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, obsahové zameranie:

digitálne zručnosti

Názov a sídlo poskytovateľa : Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej, Daxnerova 42, 979 01 Rimavská   Sobota

Anotácia programu vzdelávania :

Vzdelávanie v oblasti digitálnych zručností zahŕňa získavanie nových vedomostí a zručností v realizácii moderného a kreatívneho vzdelávania, prehĺbenie digitálnych kompetencií pedagógov prostredníctvom používania moderných prístupov a online nástrojov. Cez praktické aktivity sa učitelia naučia využívať nové digitálne platformy. Prehĺbia si vedomosti z prehľadávania, vyhľadávania, triedenia, vyhodnocovania a spravovania digitálnych údajov, informácií a obsahu. Dôležitou súčasťou je interakcia, komunikácia a spolupráca prostredníctvom digitálnych technológií.

Podstatnú časť vzdelávania tvorí vzdelávanie v oblasti kybernetickej bezpečnosti a kyberšikany, tiež identifikácia potrieb a problémov, koncepčné riešenie problémov a problémových situácií v digitálnom prostredí, využívanie digitálnych nástrojov na inovácie procesov a produktov.

Hlavný cieľ : Cieľom vzdelávania je získať nové vedomosti a zručnosti v realizácii moderného a kreatívneho vyučovania, prehĺbiť digitálne kompetencie pedagógov prostredníctvom používania moderných prístupov a online nástrojov.

Profesijné kompetencie v oblasti dieťa, žiak:

Identifikovať vývinové a individuálne charakteristiky žiaka.

Identifikovať psychologické a sociálne faktory učenia sa žiaka.

Identifikovať sociokultúrny kontext vývinu žiaka.

Profesijné kompetencie v oblasti  výchovno-vzdelávací proces:

Ovládať obsah a didaktiku vyučovacích predmetov.

Plánovať a projektovať vyučovania.

Autor programu : Mgr. Radomír Leicher

Lektor : Mgr. Radomír Leicher