• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18. januára 2023  sa v Centre voľného času Relax uskutočnil 33. ročník okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 1A, 1B, 2A a 2B pre žiakov základných a stredných škôl v okrese Rimavská Sobota. Našu školu reprezentoval žiak Mathias Varga, ktorý sa stal víťazom vo svojej kategórii a postupuje do krajského kola.

Srdečne mu blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov.

• Hlasujte v TESCU za náš projekt

• Práve dnes sa v supermarkete TESCO v Rimavskej Sobote objavili hlasovacie boxy s  projektami, ktoré boli vybrané odbornou porotou.
            Jedným z nich je aj projekt našej školy “Nechajme záhradu rozkvitnúť”. Hlasuje sa v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáhame. Rozhodnite teda milí žiaci, rodičia, starí rodičia, učitelia, zamestnanci … PRIATELIA a vhodením žetónu za nákup prispejte k víťazstvu a k jeho realizácii.
            Budeme vďační za každý hlas.

ĎAKUJEME 😊😊😊

• Deň otvorených dverí v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci

• Evanjelické gymnázium Tisovec organizuje v utorok 31. januára 2023 o 10:00 hod. Deň otvorených dverí.

Srdečne pozývajú žiakov, rodičov ako aj výchovných poradcov, aby sa prišli pozrieť na zážitkový DOD.

Žiaci sa môžu zaregistrovať na DOD prostredníctvom formulára - link:

https://forms.gle/S72paDGieUPX3Up66 alebo cez link na stránke EGT, do ktorého napíšu svoj email a budú im

zaslané bližšie informácie.

• Oznam vedúcej Cirkevnej školskej jedálne

• Vedúca Cirkevnej školskej jedálne oznamuje :

Vážení stravníci,

oznamujeme Vám, že ministerstvo školstva vydalo s účinnosťou od 1.1.2023 dlho očakávané NOVÉ Finančné pásma pre školské stravovanie určujúce rozpätie finančných limitov na nákup potravín, na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov a podľa skupín stravníkov:

Finančné pásma A stanovujú finančný limit pre deti materskej školy, žiakov základnej a strednej školy v bežnom režime stravovania.

Zamestnancom školy a školského zariadenia a iným fyzickým osobám sa určuje stupeň finančného pásma pre vekovú kategóriu stravníkov 15-19 ročných podľa Finančného pásma B. Pri príprave hlavných mäsových  jedál pre zamestnancov školy alebo školského zariadenia a iné fyzické osoby je v normovaní  navýšenie hmotnosti mäsa o 30%, zaokrúhlené nahor.

Pre zariadenie školského stravovania sa určuje jednotný stupeň finančného pásma pre všetky kategórie stravníkov!

Finančné pásma určujúce rozpätie nákladov na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov platné od 1.1.2023 je potrebné určiť najneskôr do 28.2.2023.

Vedenie Cirkevnej školskej jedálne bude postupovať podľa nariadenia mesta Rimavská Sobota, ktoré navrhuje 2. finančné pásmo od 1.2.2023.

Nové finančné pásma sú zverejnené  na webovom sídle ministerstva školstva v časti „školské stravovanie“ https://www.minedu.sk/financne-pasma-pre-skolske-stravovanie/ .

Alžbeta Lísková - vedúca CŠJ