• Výchovný koncert

• Piatkové dopoludnie nám v škole svojou hudbou spríjemnil Samuel Smetana a skupina Banda.  Zároveň sme sa niečo nové naučili o hudobných nástrojoch a hudbe v rôznych regiónoch Slovenska. Ľudové piesne obohatené o prvky rôznych hudobných štýlov zneli našou kaplnkou a my sme sa preniesli na Oravu, Telgárt, Myjavu, či východ Slovenska. Krásny hudobný zážitok v nás určite bude rezonovať ešte dlho. Ďakujeme 😊

• Stromom roka 2019 sa stala Oskoruša domáca z Uzovskej Panice

• Dnes Nadácia Ekopolis vyhlásila výsledky ankety Strom roka 2019, do ktorej sme sa mali možnosť zapojiť a my v škole.Aj keď sme ako škola nevyhrali, teší nás to, že Oskoruša domáca z Uzovskej Panice s počtom 6 710 hlasov sa stala víťazom tejto ankety.Všetky podrobnosti o víťaznom strome a ostatné informácie nájdete na :

Adm

• Jesenný trh podnikateľov zo štvrtej triedy

• Prvý krôčik do sveta podnikateľov.

Šesť odvážnych štvrtákov už vyše mesiaca pracovalo na realizácii svojho podnikateľského plánu. Simonka, Sára, Lulu, Dominika, Káťa a Martin si však najprv museli premyslieť, v čom chcú podnikať, urobiť prieskum trhu (na I. stupni), zohnať banku, ktorá im požičia (rodičia, starí rodičia), spôsob splácania dlhu (pôžičku si väčšina odpracuje formou domácich prác navyše...)  a ešte splniť  mnoho ďalších úloh . Po schválení podnikateľského plánu mohli spustiť výrobu, aby sme dnes v štvrtej triede mohli otvoriť 1. skúšobný jesenný trh podnikateľov . Nahrnuli sa k nám zákazníci a podnikatelia začali konečne zarábať. Mydielka, bižutéria, náramky, podložky, záložky a koláčiky. Prvá vyložila tabuľku VYPREDANÉ  Lulu. Po jej koláčikoch sa len tak zaprášilo. Podobne aj ďalší veľmi rýchlo vypredali svoje výrobky. Spočítali tržbu, zhodnotili čo by nabudúce urobili lepšie a plné peňaženky starostlivo uložili do sejfu v školskej taške.

Už dnes premýšľajú nad vianočným trhom. Necháme sa prekvapiť.