• Geografická olympiáda

  Dňa 15.01.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády v kategóriách E (8. a 9. ročník) a F (6. a 7. ročník). Šesť žiakov sa snažilo odpovedať na otázky v teoretickej, praktickej časti  a na otázky  o našom regióne. A podarilo sa... Štyria žiaci sú úspešní riešitelia a postupujú na okresné kolo, ktoré sa uskutoční  7.2.2019 v CVČ Relax v Rimavskej Sobote.

  Výsledky:

  Kategória E:       1.miesto- Norbert Hanáček-9.r.

                                  2.miesto- Peter Zajden-9.r.

  Kategória F:       1.miesto- Zuzana Kubičeková-6.r.

                                 2. miesto- Dominik Ramža-7.r.

  Úspešným riešiteľom gratulujeme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole a neúspešní  riešitelia nech nezúfajú. O rok sa to určite podarí. NEVYSKÚŠAŠ, NEVIEŠ!

  BF

 • Školské kolo v prednese povesti Šaliansky Maťko

   

   

  Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali. Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa.V pondelok zabojovali žiaci našej školy o postup na okresné kolo Šalianskeho Maťka. Tretiaci si vybrali spomedzi seba tých najlepších ešte v piatok na triednom kole. Po oboch kolách došlo k vzácnej zhode. Vyhrali presne tí istí! Prvé miesto a postup na okresné kolo si obhájila tretiačka Káťa Benedyk, veľmi tesne na druhom mieste sa umiestnila Simonka Szitanková. Tretie miesto patrí Dominike Hrivnákovej, rovnako z tretej triedy.Druhý stupeň reprezentovala Zuzka Kubičeková. Patrilo jej prvé miesto a Saška Bozóová sa umiestnila na mieste druhom.Víťazom Káti a Zuzke gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za pekné zážitky.

 • Šťastný nový rok 2019!

  Nech prichádzajúci nový rok naplní Vaše srdcia nádejou, otvorí Vám nové možnosti a prinesie veľa prísľubov pre lepšiu budúcnosť. Želáme Vám krásny nový rok, v ktorom zahodíte za hlavu všetky starosti!

 • Sponzorský dar pre špeciálnu triedu

  Počas adventu navštívili špeciálnu triedu našej školy hostia   z  YURA Corporation Slovakia z Rimavskej Soboty. Žiaci im predviedli krátky vianočny program, ktorý nacvičili pod vedením duchovnej správkyne školy. Predstavitelia firmy - pani Mgr. Stanislava Porubiaková - Plant Leader a pán Bc. Jaroslav Miniar - Team Leader HR&GA v mene Mr. KIM BUM KI  slávnostne odovzdali vedeniu školy   sponzorský dar určený na revitalizáciu špeciálnej triedy. Za tento štedrý vianočný dar im z celého srdca ďakujeme.

 • Imatrikulácia prvákov

  Ja sľubujem Vám, že na hodinách pozor dám.

  Pripravím sa riadne, desiatu zjem každopádne.

  Písmenká a čísla úhľadne napíšem perom

  a nakloním ich vždy správnym smerom.

  Pravidlá slušného správania dodržím vždy a rád,

  ak chcem byť s triedou kamarát.

  Usilovať sa budem zvládnuť to sám,

  tak na svoju česť prisahám!

  Takto sľubovali naši prváci na slávnostnej imatrikulácii učiteľom, rodičom aj staršími žiakom školy. Nuž, uvdíme...Na znak toho, že k nám patria, im pani učiteľka triedna uviazala školské kravaty. Tretiaci svojich mladších spolužiakov pozdravili rozprávkou a všetci sme sa rozpŕchli na vianočné prázdniny.

 • Fenomény sveta

  Naša škola sa zúčastnila Expedície Fenomény sveta, ktorá je určená pre druhý stupeň základných škôl. V súťaži ide o to, aby sme si pozorne prezreli videá o prírode a rôznych častiach Zeme a správne odpovedali na otázky. Tieto videá sa nachádzajú na stránke FENOMENYSVETA.SK

  Z našej školy bola úspešná naša spolužiačka z ôsmeho ročníka Natália Beňová, ktorá si za správne odpovede domov odniesla veľkú encyklopédiu s názvom Zaniknuté civilizácie. Súťaž ešte pokračuje. Dúfam, že sa pripojíte.

  Veronika Tóthová

   

 • Vážení rodičia,

  oznamujeme vám, že dňa 21.decembra 2018 ŠKD nebude.

 • Cesta na Vianočný ostrov

  Tretiaci, piataci a žiaci špeciálnej triedy sa v piatok plavili na lodi zvanej Knižnica Mateja Hrebendu  na Vianočný ostrov. Kapitánom lode bola teta Posová. Naša loď síce bola len z orechovej škrupinky, ale šťastne s nami preplávala Rimavu, Slanú, Tisu, Dunaj  a doviezla nás až do Čierneho mora. Veľryba, ktorá žerie planktón, nám ukázala, ktorým smerom ísť. Zistili sme, že na Vianočnom ostrove vôbec nie sú Vianoce po celý rok a tak sme sa rýchlo vrátili domov, aby sme stihli tie naše. Ešte raz ďakujeme kapitánke a výmyselníčke pani Posovej z detského oddelenia našej knižnice.

 • Stačí tak málo!

  Stačí úsmev, pohladenie, podanie ruky, či rozhovor...a hneď je nám lepšie. Vedia to aj naši žiaci zo záujmového útvaru Ruka v ruke. Klientom Domova dôchodcov a sociálnych služieb v Rimavskej Sobote vyčarili úsmev na tvári, keď sa zahrali s nimi človeče, karty a aj iné hry. Radosť to bola obojstranná. Dokonca sa nám ani nechcelo ísť domov. Dominika, Simonka, Lucka aj Lulu, Stanko, Sára, Lenka, Saška, Jakub, Dominik R. a Dominik. H . Ďakujeme! Za ten kúsok srdiečka, ktorý ste nechali pri babičkách z domova. 

 • Podaj mi ruku a pomôž...

  ...a žiaci našej školy naozaj pomohli. Priniesli to, čo mohli. Niekto deku, paplón, niekto uterák, či krmivo. V piatok 7.12. sme zbierku vďaka pani učiteľke Szitankovej odviezli do Fiľakova. V sobotu sa desať žiakov našej školy s pani učiteľkami Bagačkovou a Majerčíkovou  vybrali na Deň otvorených dverí do  útulku pre psíkov  Šťastné labky. Zaslúžia si veľké ĎAKUJEM, pretože vymenili teplo postele za sychravé a upršané počasie, aby urobili radosť opusteným psíkom. Zopár z nich aj vyvenčili, nachovali dobrotami, že len tak od radosti krútili chvostíkmi. Pozdravujeme staručkého Deda, kučeravú Mili a prítulného Frankieho. Želáme im, aby čoskoro našli svojho človeka. Takého, ktorý im dá lásku, starostlivosť a všetko to, čo psík potrebuje. Oni im to určite vrátia.

 • Čo nás čaká v decembri

  Nájdete na podstránke PRIPRAVUJEME

 • Memoriál Zlatice Oravcovej "Pamodaj šťastia rozprávka"

  V piatok dopoludnia sme sa všetci preniesli do rozprávkového sveta P.E. Dobšinského, ktorého rozprávky boli hlavnou témou V. ročníka Memoriálu Zlatice Oravcovej. Tri citróny, Zlatovkáska, Trojruža, O troch grošoch, Zlatá priadka a mnoho iných rozprávok bojovalo v hlasovaní o najlepšie fotografické spracovanie. Výhercov iste potešili knihy rozprávok od Dobšinského. Nikoho nenechal chladným príbeh Marušky z rozprávky Soľ nad zlato, ktorú nám zahrali divadelníci zo ZUŠ v Rimavskej Sobote a ukrajinská rozprávka o prešibanej líške a bocianovi v podaní Mášenky a Káti. Spoločne s pozvanými hosťami z domova sociálnych služieb, Matice slovenskej, rodičmi a starými rodičmi sa každý na chvíľku stal rozprávkovou postavou vo svete, kde dobro vždy víťazí nad zlom a láska vždy vyhrá nad nenávisťou.Ochota a usilovnosť všetkých, čo dnešné podujatie pripravili, svedčí o tom, že v každom z nás je stále kúsok rozprávkového srdca.

 • Beseda s Michalom Hvoreckým

  Dňa 16.11.2018 sa v kultúrnom dome uskutočnila beseda so spisovateľom Michalom Hvoreckým o jeho knihe Naum, ktorej sa zúčastnili žiaci a učitelia základných a stredných škôl. Na besede sa debatovalo o spisovateľovej inšpirácii pri písaní jednotlivých poviedok. Napríklad poviedka Návrat  na Dunaj bola inšpirovaná jeho osobným zážitkom. Aj ostatné poviedky sú inšpirované témami ako sú láska, smrť a ťažké životné situácie. Pre mňa bola debata veľmi zaujímavá a poučná.

  Autor : Norbert Hanáček, žiak 9. ročníka školy

 • 5. ročník Memoriálu Zlatice Oravcovej

  V piatok 23. 11. 2018 sa uskutoční 5. ročník Memoriálu Zlatice Oravcovej s názvom Pamodaj šťastia, rozprávka. Bude venovaný Pavlovi Dobšinskému a jeho rozprávkam. Žiaci prečítali rozprávky, nafotili ich a odprezentujú ich v piatok tento týždeň. Názvy rozprávok s možnosťou hlasovania nájdete na našom facebooku.

 • TESTOVANIE 5

  Celoslovenské testovanie piatakov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry sa uskutoční v stredu 21.11.2018. V našej škole prebehne papierovou formou v V. triede.

 • Exkurzia do Osvienčimu

  Nie je nič strašnejšie, ako keď ľudia ubližujú ľuďom. Mohli sme to vidieť, a doslova aj cítiť, v koncentračnom tábore Osvienčim v Poľsku. Všetkých sa nás hlboko dotkli tragické osudy väzňov, ktorí tam trpeli a zahynuli.Česť ich pamiatke!

 • Celoštátne kolo súťažnej prehliadky Festival vedy a techniky

  Od stredy 7.11. do piatku 9.11. 2018 žiak 9. ročníka Miroslav Szepessy predstavoval svoj projekt v celoštátnej súťažnej prehliadke Festivalu vedy a techniky AMAVET na výstavisku Incheba v Bratislave. Medzi viac ako osemdesiat slovenských a zahraničných projektov postúpil z krajského kola z Banskej Bystrice.Sme veľmi hrdí, že reprezentoval nielen seba, ale aj našu školu.

 • DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ GEMER

   

  Vo štvrtok 25. októbra 2018 sa v priestoroch Mestského kultúrneho strediska uskutočnilo vyhodnotenie XVIII. ročníka literárnej autorskej súťaže "DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ GEMER".
  V obidvoch kategóriách autorské práce našich žiakov zožali úspech. V I. kategórii získala Zuzana Kubičeková 2. miesto, v II. kategórii Miroslav Szepessy 2. miesto a Tamara Šofranková 3. miesto. Všetkým, aj neoceneným, srdečne blahoželáme.

  Ich práce si môžete prečítať v záložke Práce žiakov.

 • Festival vedy a techniky AMAVET

  V piatok 19.októbra sa v Spojenej škole v Kremničke uskutočnilo krajské kolo Festivalu vedy a techniky pre Banskobystrický kraj, pod záštitou AMAVET - Asociácie pre mládež, vedu a techniku v spolupráci s Klubom AMAVET. Našu školu úspešne reprezentoval Miroslav Szepessy, žiak 9. ročníka. Je jedným z postupujúcich na celoštátne kolo, ktoré sa uskutoční v novembri v Bratislave. Všetci mu srdečne gratulujeme a držíme palce.

   

 • OZNAM O RIADITEĽSKOM VOĽNE

   

  Riaditeľ školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka na základných školách, stredných školách, na základných umeleckých školách, na odborných učilištiach a jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z.

   

   

  p o s k y t u j e

   

     z prevádzkových dôvodov

   

  žiakom Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej, Daxnerova 42,  979 01 Rimavská Sobota

   

  riaditeľské voľno dňa 29. októbra 2018.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote
  Daxnerova 42, 979 01 Rimavská Sobota
 • +421 047 5631127
  0910 826 269 - riaditeľ školy
  0911 826 269 - riaditeľstvo, resp. ekonomický úsek školy


  Školská jedáleň - pre vyhlasovanie žiakov z obedu
  047/ 5622281
  0915 959 472

Fotogaléria