• ZBIERKA DETI DEŤOM

• Územný spolok SČK v Rimavskej Sobote organizuje zbierku hračiek, detského oblečenia a kníh na Vianoce pre deti z chudobných rodín.

V rámci spolupráce s ÚS SČK aj Vás prosíme o príspevok do tejto zbierky. Ak máte doma niečo vhodné,  prineste to do školy do 12.12.2023 a my to následne odovzdáme Červenému krížu.

Koordinátorkou zbierky je pani učiteľka Henrieta Majerčíková. S prípadnými otázkami sa obracajte priamo na ňu.

DARUJ DARČEKY A UROB NIEKOMU RADOSŤ!

ĎAKUJEME.

• Memoriál Zlatice Oravcovej 2023

• V stredu 22.11.2023 sa v našej škole konal v poradí už 9. ročník Memoriálu Zlatice Oravcovej, ktorého tohtoročnou témou bola osobnosť a život Dariny Bancíkovej, prvej evanjelickej farárky na Slovensku. V poetickom pásme jej životom previedli prítomných učiteľky a žiačky z 1. aj 2. stupňa. Naše najmenšie modelky na pomyselnom predvádzacom móle predviedli prehliadku klobúkov, ktoré pani farárka Darina Bancíková rada nosila. Žiaci 6. a 7. ročníka si pripravili hovorené a hudobné pásmo na tému Bancíkovej života.

Výsledkom sprievodných akciií boli plagáty vyrobené žiakmi rôznych ročníkov, krtoré tematicky súviseli so životom, tvorbou a pôsobením Dariny Bancíkovej.

V druhej časti si žiaci svoje vedomosti o Darine Bancíkovej otestovali v kvíze a na záver svoju rýchlosť v stavaní puzzle jej portrétu.

Za prípravu a koordináciu patrí poďakovanie duchovnej správkyni školy, pani farárke Martine Krivdovej.

Prežili sme opäť zaujímavý a výnimočný Memoriál Zlatice Oravcovej.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 16.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V troch kategóriách súťažili žiaci druhého stupňa a všetci boli úspešnými riešiteľmi.

Do krajského kola postúpila žiačka 5. ročníka Petra Ehn a do okresného kola Mathias Varga zo 7. ročníka a Alexej Angelovič z 9. ročníka.

Ďalšími úspešnými riešiteľmi boli Stela Šolcová zo 6. ročníka, Lucia Kubičeková a Sára Sebök z 8. ročníka.

Postupujúcim srdečne gratulujeme a držíme palce vo vyšších kolách.

JM

• BUBNOVAČKA 2023

• Aj tentro rok sme sa zapojili do BUBNOVAČKY 2023, aby bolo deti lepšie počuť.

Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznela Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Podujatie sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky.

Počas minulých rokov sa do podujatia zapojilo viac ako 230 000 detí a dospelých.

Bubnovačku rozbehlo v roku 2014 Centrum Slniečko, n.o., ktoré sa problematike násilia na deťoch venuje viac ako 23 rokov. Už niekoľko ostatných ročníkov prebieha toto podujatie v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch, ktoré je organizačnou súčasťou MPSVR SR a ktoré na Slovensku zohráva kľúčovú úlohu pri realizácii konkrétnych systémových riešení, zabezpečujúcich ochranu detí pred násilím. Od roku 2021, vďaka pražskému Centru Locika, z.ú., významnej českej organizácii, špecializujúcej sa na pomoc deťom zažívajúcim násilie, toto podujatie prekročilo hranice Slovenska a dostalo medzinárodný rozmer.

Mgr. Radomír Leicher - riaditeľ školy

• ZMENA KONTAKTNÝCH E-MAILOVÝCH ADRIES

• Upozorňujeme verejnosť na zmenu kontaktných e-mailových adries školy :

ezszo@ezszo.sk

riaditel@ezszo.sk

info@ezszo.sk

office@ezszo.sk

E-mailová adresa eskola@rsnet.sk je stále plne funkčná do 30.6.2024.

• Papagáje z ARAKOVA

• Začiatkom tohto týždňa nás v škole navštívili pracovníčky ARAKOVA z Bojníc aj so svojimi operenými zverencami.

Každý jeden žiak mal jedinečnú možnosť zoznámiť sa s krásne sfarbenými Arami, snehovobielymi Kakadu a majestátnym Zobákorožcom.Tí odvážnejší si mohli každého vziať na ruku, pohladkať, odfotiť sa s nimi a tiež ich mali možnosť kŕmiť.

Pre všetkých to bol nezabudnuteľný zážitok.