• 1. 6. 2020 Oznamy CŠJ pri príprave a výdaja pokrmov počas mimoriadnej situácie a pandémie ochorenia COVID - 19.

• Cirkevná školská jedáleň vydáva dodatok č.1 , k prevádzkovému poriadku v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR a Usmernenia hlavného hygienika SR.

Príprava a výdaj stravy sa poskytuje žiakom 1. až 5. ročníka, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom Evanjelickej základnej školy.

Žiakom s dištančným vzdelávaním a iným fyzickým osobám sa strava  poskytuje na vyhradenom mieste mimo školskej jedálne - výdajné okno- dvere a v určenom vopred dohodnutom čase - 11,00 h - 11,30 h.

Pre žiakov a zamestnancov sa výdaj stravy uskutočňuje podľa vopred vypracovaného harmonogramu.

V jedálni sa môže stravovať naraz skupina / ročníky v počte  max. 40 žiakov. Po každej skupine ročníkov sa priestory  a stoly dezinfikujú. Pri stole sedia po dvaja.  Stoly v jedálni sú rozložené do priestoru vo vzdialenosti  1,5 m.

Šaláty sa nepripravujú, ale len zeleninové oblohy rovno na tanier. Ovocie je zabalené. Pečivo musí byť na tanieri/ košíku, nie na stole.

Diétna strava sa nepripravuje.

Objednávky na stravu len telefonicky, alebo on-line.  Vyhlasovanie 24 h. vopred.

Ceny obedov sa nemenia.

Prísne preventívne opatrenia platia v školskom stravovacom zariadení.

• nosenie rúška
          • denný filter zamestnancov
          • pravidelné vetranie priestorov/ nepoužíva sa vzduchotechnika/
          • používanie dezinfekčných prípravkov na báze alkoholu
          • časté umývanie rúk teplou vodou a mydlom po dobu 20 sekúnd
          • používajú sa len papierové obrúsky
          • pravidelné preškolenie zamestnancov
          • používanie jednorazových rukavíc
          • v jedálni pred vstupom- dezinfekcia rúk.
          • každý deň má službu určený zamestnanec  v jedálni
          • rozloženie tanierov po stoloch - určený zamestnanec
          • stoly sú označené triedou, každý stravník sedí pri stole na tej istej stoličke podľa možnosti celý mesiac
          • príbor dostanú žiaci zabalený v servítke
          • žiaci - stravníci si hlavné jedlo odoberajú cez výdajné okienko
          • v jedálni sú označenia  rozostupov vyznačené na podlahe
          • triedy- skupiny sa nestretávajú
          • zabezpečený je pedagogický dozor
          • stravníci vchádzajú do jedálne s rúškom
          • pri konzumácii obeda si stravníci odložia rúško do svojho pripraveného sáčka

Ostatné pravidlá hygieny zostávajú v platnosti a bez zmien.

Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

Vedúca Cirkevnej školskej jedálne a kolektív zamestnancov.