• Máme radi chémiu

Zhrnutie projektu :
          Prenosné chemické laboratóriá sú určené pre žiakov siedmej, ôsmej a deviatej triedy. Budú sa používať v kmeňových triedach na oboznámenie žiakov s laboratórnymi a pomôckami a na uskutočňovanie chemických procesov, aby žiaci získali nielen teoretické vedomosti, ale aj praktické zručnosti pri práci s chemikáliami.Prenosné laboratórium vzniklo na základe spolupráce s odborníkmi z Pedagogickej fakulty UK Praha. Cieľom bolo vyvinúť bezpečnú, prenosnú a kompletnú pomôcku pre demonštráciu chemických pokusov v školách na hodinách chémie. Laboratórium je určené pre elementárnu výučbu chémie na ZŠ a SŠ. Laboratórium obsahuje: brožúru s návodmi na 40 chemických pokusov od autorov učebníc chémie prof. Beneša a PhDr. Pumpra, praktické nosítka s laboratórnym stojanom a držiakom skúmaviek,chemikálie potrebné k pokusom uvedeným v brožúre označené podľa novej legislatívy Všetky časti súpravy je možné priebežne doobjednávať.

Ciele projektu:
          - dodržiavať BOZP pri práci v chemickom laboratóriu
          - bezpečne spoznávať chemikálie
          - naučiť sa merať objem kvapalín
          - naučiť sa zahrievať látky
          - vedieť postaviť jednoduché aparatúry
          - príprava žiakov na súťaže a olympiády
          - Pozitívne bude, že všetky pomôcky budú na jednom mieste a budú ľahko prenášateľné.

- sú žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka - intaktní žiaci.

- ďalšia cieľová skupina sú žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími   potrebami

Grantový program SPPravmeTo 2023