• Výročná správa o činnosti Rady školy za rok 2019

• Rada školy pri Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej,

VÝROČNÁ SPRÁVA O ČINNOSTI RADY ŠKOLY

za kalendárny rok 2019

Rada školy pri Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej, Daxnerova 42, 979 01 Rimavská Sobota je ustanovená podľa § 24 ods. 2 Zákona NR SR č. 596/2003 Z.z.o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov.

V kalendárnom roku 2019 pracovala Rada školy v nasledovnom zložení:

Predsedníčka: Mgr. Jarmila Szepessyová, zástupca školy za nepedagogických zamestnancov

Podpredsedníčka: Mgr. Lýdia Naďová, zástupca za zriaďovateľa školy

1.      Mgr. Valéria Bagačková,  zástupca školy za pedagogických zamestnancov

2.      Blanka Bernáthová, zástupca za rodičov

3.      Mgr. Miroslav Dedinský,  zástupca školy za pedagogických zamestnancov

4.      Alžbeta Dovalová,  zástupca za Cirkevný zbor Rimavská Sobota

5.      Ing. Ján Fiľo,  zástupca za zriaďovateľa školy

6.     Mgr. Terézia  Gabčanová,  zástupca za zriaďovateľa školy

7.     Juraj Maťko,  zástupca za zriaďovateľa školy

8.     Bc. Mária Ocskaiová,  zástupca za Cirkevný zbor Rimavská Sobota

9.     Mgr. Marcela Zajdenová, zástupca za rodičov

Podľa ustanovenia čl. 6 bodu  č. 6 sa  Rada školy schádza podľa potreby, najmenej však dvakrát ročne.

Rada školy v kalendárnom roku 2019 zasadala podľa schváleného plánu zasadnutí nasledovne :

1.      zasadnutie – 14.2.2019

2.      zasadnutie – 25.3.2019

3.      zasadnutie – 21.10.2019

4.      zasadnutie  14.11.2019 – Výberové konanie na riaditeľa Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote vyhlásené zriaďovateľom školy.

1.      ZASADNUTIE RADY ŠKOLY

Prvého zasadnutia sa podľa prezenčnej listiny zúčastnili všetci členovia Rady školy. Ako hosť bol prítomný riaditeľ školy Mgr. Radomír Leicher.

Konali sa voľby predsedu a podpredsedu Rady školy, v ktorých boli za predsedníčku RŠ zvolená Mgr. Jarmila Szepessyová a za podpredsedníčku Mgr. Lýdia Naďová.

2.      ZASADNUTIE RADY ŠKOLY

Druhého zasadnutia sa podľa prezenčnej listiny zúčastnilo 10 členov Rady školy. Predsedníčka Rady školy predniesla Výročnú správu za rok 2018, ktorú Rada školy vzala na vedomie s výhradou.

Na zasadnutí Rada školy schválila plán činnosti a zasadnutí na rok 2019.

3.      ZASADNUTIE RADY ŠKOLY

Na zasadnutí Rady školy predsedníčka predstavila nových členov Rady školy, ktorí nahradili členov po ukončení ich funkčného obdobia.

Vo voľbách  z radov rodičov, konaných dňa 16.9.2019 najviac hlasov získali a členmi Rady školy sa stali : Ing. Viktória Sebők a Ing. Peter Slovák, PhD.

Vo voľbách z radov pedagogických zamestnancov školy, konaných dňa 20.9.2019 najviac hlasov získal PhDr. Boris Mauer.

Na zasadnutí riaditeľ školy Mgr. Radomír Leicher predniesol Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2018/2019, ktorú Rada školy odporučila zriaďovateľovi školy schváliť.

4.      ZASADNUTIE RADY ŠKOLY

Dňa 14.11.2019 Rada školy ako výberová komisia zasadala na výberovom konaní na riaditeľa Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej.

Za riaditeľa školy bol zvolený Mgr. Radomír Leicher na päťročné funkčné obdobie od 1. januára 2020.

V Rimavskej Sobote dňa  10.3.2020

Vypracovala : Mgr. Jarmila Szepessyová - predsedníčka Rady školy

Vzhľadom k  mimoriadnej situácii a na základe Príkazu riaditeľa školy č. 01/2020 bolo zasadnutie Rady školy  naplánované na 19.3.2020 zrušené.

Výročná správa Rady školy za kalendárny rok 2019 bola jednohlasne schválená členmi Rady školy per rollam.

Zapísala : Mgr. Jarmila Szepessyová – predsedníčka Rady školy

V Rimavskej Sobote dňa 1.4.2020