• Výročná správa o činnosti Rady školy za rok 2022

• Rada školy pri Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej,

VÝROČNÁ SPRÁVA O ČINNOSTI RADY ŠKOLY

za kalendárny rok 2022

Rada školy pri Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej, Daxnerova 42, 979 01 Rimavská Sobota je ustanovená podľa § 24 ods. 2 Zákona NR SR č. 596/2003 Z.z.o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov.

V kalendárnom roku 2022 pracovala Rada školy v nasledovnom zložení:

Predsedníčka: Mgr. Jarmila Szepessyová, zástupca školy za nepedagogických zamestnancov

Podpredsedníčka: Mgr. Lýdia Naďová, zástupca za zriaďovateľa školy

1. Mgr. Miroslav Dedinský,  zástupca školy za pedagogických zamestnancov
          2. Alžbeta Dovalová,  zástupca za Cirkevný zbor Rimavská Sobota
          3. Ing. Ján Fiľo,  zástupca za zriaďovateľa školy
          4. Mgr. Terézia  Gabčanová,  zástupca za zriaďovateľa školy
          1. Juraj Maťko,  zástupca za zriaďovateľa školy
          2. PhDr. Boris Mauer , zástupca školy za pedagogických zamestnancov
          3. Bc. Mária Ocskaiová,  zástupca za Cirkevný zbor Rimavská Sobota
          4. Ing. Viktória  Sebők, zástupca za rodičov
          5. Ing. Peter Slovák, PhD., zástupca za rodičov

Rada školy v kalendárnom roku 2022  zasadala kombinovanou formou vzhľadom k mimoriadnym protiepidemickým opatreniam v celej Slovenskej republike a to dvakrát prostredníctvom digitálnej komunikácie a jedenkrát prezenčne. Všetci členovia rady školy boli vhodným, vopred dohodnutým,  spôsobom informovaní a príkladne spolupracovali, aj napriek nepriaznivej situácii.  Členovia, ktorí uviedli svoje e-mailové adresy boli o všetkom informovaní prostredníctvom elektronickej pošty a tým, ktorí uviedli svoje adresy bolo všetko doručované poštou  resp. osobne.

1. ZASADNUTIE RADY ŠKOLY – konané dištančnou formou – marec 2022

Medzi povinnosti predsedu rady školy je vypracovať  výročnú správu v termíne určenom radou školy, najneskôr do 31. marca kalendárneho roka.  Pre splnenie povinnosti predloženia Výročnej správy za kalendárny rok 2021 bola správa členom zaslaná  mailom a poštou na schválenie. K Výročnej správe za kalendárny rok 2021 bola priložená návratka, ktorú členovia v stanovenom termíne doručili predsedníčke rady školy.

Všetci členovia rady školy súhlasili s predloženou Výročnou správou za kalendárny rok 2021 a schválili ju jednohlasne per rollam.

1. ZASADNUTIE RADY ŠKOLY – konané prezenčne 25. mája 2022

Prezenčné zasadnutie sa konalo za dodržania všetkých protiepidemických opatrení. Na tomto zasadnutí pani zástupkyňa riaditeľa školy Ing. Katarína Mišanková obsiahle oboznámila prítomných s priebehom prebiehajúceho školského roka, výsledkami vo výchovno-vzdelávacom procese, aktivitami vyvíjanými školou, úspechmi dosahovaných žiakmi v školskom roku, prebiehajúcimi implementovanými  projektmi a plánovanými podujatiami.

Členovia rady školy vzali na vedomie informácie vedenia školy prediskutované v diskusii.

1. ZASADNUTIE RADY ŠKOLY – konané dištančnou formou - október 2022

Z dôvodu pripomienok niektorých členov rady školy, že hrozba vírusu je stále vysoká, predsedníčka RŠ opäť zvolila postup podľa pokynov nadriadených orgánov, pretože vedome nechcela ohroziť zdravie žiadneho člena rady školy. Návrh na zasadnutie RŠ vykonať dištančnou formou bol členmi rady školy schválený prostredníctvom návratiek.

Vedenie školy predložilo na prerokovanie Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2021/2022, ktorú následne predsedníčka RŠ členom distribuovala mailom alebo prostredníctvom Slovenskej pošty spolu s návratkou. Členovia rady školy po preštudovaní materiálu vyplnili návratku a hlasovali per rollam.

Rada školy vzala na vedomie Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2021/2022  a  odporučila ju na schválenie zriaďovateľovi školy.

Ďakujem všetkým členom Rady školy pri Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote za spoluprácu a vedeniu školy za obetavosť pri zabezpečovaní výchovno-vzdelávacieho procesu, ochranu zdravia žiakov, zamestnancov a rodičov v zložitom období  epidémie a ešte zložitejšom návrate do škôl k prezenčnému spôsobu vyučovania.

V Rimavskej Sobote dňa  2.2.2023

Vypracovala : Mgr. Jarmila Szepessyová - predsedníčka Rady školy