• Jesenné prázdniny

• Posledný deň vyučovania pred prázdninami je 29.október 2019. Prázdniny začínajú dňa 30.októbra 2019 a končia 3.novembra 2019. Prvým vyučovacím dňom po prázdninách je pondelok 4.november 2019.

Prajeme Vám príjemný oddych a načerpanie nových síl do ďalšej práce :-)

Adm

• Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

• Tento rok nás na súťaži v prednese slovenskej rozprávky reprezentovala štvrtáčka Kateryna Benedyk.  Aj napriek tomu, že nás tu v škole, ale aj obecenstvo v Drienčanoch, očaril jej doslova herecký výkon, odniesla si iba účastnícky diplom. Želáme jej, aby sa nevzdávala a rozvíjala svoj talent  ďalej. vb

• DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ GEMER

• Ani XIX. ročník literárnej autorskej súťaže Dobšinského rozprávkový Gemer sa nezaobišiel bez účasti našich šikovných dievčat. Lenka Ferenczová sa umiestnila na 2. mieste a Zuzana Kubičeková na 3. mieste v II. kategórii v tvorbe prózy. Veronika Tóthová, Chiara Hoťáková a Beáta Oravcová si priniesli ďakovné listy za účasť v súťaži. Všetkým nádejným autorkám blahoželáme k úspechu.

• Dorastový pobytový tábor EMOTION

• Dňa 18.9. – 22.9.2019 sa uskutočnil v Rimavskej Sobote Dorastový pobytový tábor EMOTION. Evanjelická Základná škola Zlatice Oravcovej tiež participovala na tomto tábore, keď poskytla svoje priestory školy pre jednotlivé programy tohto tábora. V telocvični školy mládežníci - konfirmandi súťažili v pripravených hrách. Okrem toho sa mládežníci každý deň v školskej kaplnke mohli zamýšľať nad Božím slovom a piesňami i modlitbami oslavovali nášho Nebeského Otca.  Animačné hry a biblický kvíz  viedli mládežníkov  nielen k súťaživosti, ale aj k otestovaniu svojich vedomostí. Ďakujeme prípravnému teamu, bratom farárom a sestrám farárkam z RIS za pomoc, vedeniu školy za poskytnutie priestorov a predovšetkým Pánovi Ježišovi, že požehnal tento čas na Dorastovom pobytovom tábore EMOTION.

mk

• Ocenenia pre našich žiakov

• Z rúk pána riaditeľa a pani učiteľky Majerčíkovej si  prevzali ocenenia a ceny šikovní žiaci, ktorí sa zapojili do výtvarnej súťaže pri príležitosti 100. výročia Československého Červeného kríža. Všetkým srdečne blahoželáme!

• Stretnutie s pracovníkmi Okresnej prokuratúry v Rimavskej Sobote

• Naši ôsmaci a deviataci sa v pondelok 7.10.2019 stretli s pracovníkmi Okresnej prokuratúry v Rimavskej Sobote JUDr. Milanom Markom a Mgr. Jánom Balangom, krorí im vysvetľovali a priblížili nástrahy kriminality medzi mladými ľuďmi. Veku primeraným spôsobom sa im snažili predniesť možné trestné činy, nebezpečenstvá sociálnych sietí, šikanovania, obchodovania s ľuďmi. Toto prvé stretnutie sa uskutočnilo v rámci aktivít prevencie kriminality. Za poskytnuté poznatky a prednášky im obom ďakujeme.

• Terakotová armáda

• Prvý výlet majú naši žiaci 1. a 2. stupňa za sebou. Navštívili synagógu v Lučenci, kde od 14. septembra sprístupnili výstavu čínskej terakotovej armády. Mohli obdivovať 55 hlinených sôch vojakov, dve sochy koní, sledovať dokumentárny film o tomto ôsmom dive sveta a na tvorivých dielňach si vytvoriť vlastného čínskeho draka. Bol to pre všetkých zaujímavý zážitok.