• Seniorálne a školské kolo Duchovnej piesne RIS

• V pondelok 17. apríla 2023 sa v školskej kaplnke v Evanjelickej ZŠ Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote konalo seniorálne kolo súťaže Duchovná pieseň v Rimavskom senioráte a školské kolo EZŠ ZO. Duchovná správkyňa EZŠ ZO Martina Krivdová privítala prítomných. Pod hudobným doprovodom brata farára Štefana Gabčana sme si spoločne zaspievali detskú pieseň. Po zamyslení duchovnej správkyne na Ž 147,1, pani zástupkyňa EZŠ ZO Katarína Mišanková predstavila súťažiacim žiakom porotu v zložení Gabriela Rufusová, Štefan Gabčan a Milica Bojnová. Potom už nasledovalo vystúpenie jednotlivých žiakov a my ostatní sme sa mohli započúvať do rôznych kresťanských piesní. Po skončení súťaže a občerstvení sa prítomní žiaci dozvedeli výsledky od predsedu poroty Štefana Gabčana a od pána riaditeľa EZŠ ZO Radomíra Leichera si prevzali  diplomy.

Na celoslovenské kolo súťaže Duchovná pieseň postúpili:

2. kategórie: Katka Guzmová z CZ ECAV Tisovec

3. kategórie: Simonka Katreniaková z CZ ECAV Tisovec

Za Evanjelickú ZŠ Zlatice Oravcovej bola na reprezentáciu svojej školy na celoslovenské kolo porotou vybratá: Viktória Ines Laet Slovák z 2. kategórie.

Sme vďační Pánu Bohu, že požehnal tento deň a aj keď nie vo veľkom počte súťažiacich sme sa mohli  opäť stretnúť  a tak spievať na Božiu česť a slávu.

• Seniorátne kolo Biblickej olympiády

• Dňa 31.3.2023 sa prostredníctvom Edupge konalo Seniorátne kolo Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovalo 8 žiakov v dvoch kategóriách.

V I. kategórii získali naši žiaci nasledovné umiestnenia :
            1. miesto Zoja Madarászová,  2. miesto Stela Silaeva  3. miesto Teodora Sebök.

V II. kategórii získala 1. miesto Stela Šolcová.

Okrem toho sa ďalší traja žiaci - Simona Zvodová, Elizabeth Vargic a Lukáš Nociar stali úspešnými riešiteľmi v I. kategórii.

Do Celoslovenského kola, ktoré sa bude konať v Prešove 28.4. 2023  postupujú žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach.

Diplomy a vecné ceny odovzdal žiakom pán riaditeľ Mgr. Radomír Leicher.  Nakoniec sa duchovná správkyňa pomodlila so všetkými Modlitbu Pánovu.

Všetkým menovaným žiakom gratulujeme a postupujúcim žiakom držíme palce na Celoslovenskom kole Biblickej olympiády.

MK